Varuhinja človekovih pravic uradovala v Ljutomeru

Obisk

Dvanajstkrat na leto varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer s svojimi sodelavci uraduje po Sloveniji. V naši občini je skupaj z namestnikoma Ivanom Šelihom in Kornelijo Mrzel gostovala v sredo, 7. novembra 2018. V Mestni hiši Ljutomer je opravila 28 pogovorov z ljudmi iz Prlekije in Prekmurja, ki so prišli po pomoč, nasvet ali pogovor. Varuhinjo sem sprejela v županatu mestne hiše, kjer so se na pogovoru pridružile tudi vodje oddelkov občinske uprave. Nussdorferjeva je povedala, da je dobila vtis, da občina Ljutomer nima veliko socialne problematike, a ob tem poudarila, da se zaveda, da se najrevnejši neradi izpostavljajo. S sodelavkami smo ji predstavili delovanje naše občine, spregovorili pa smo tudi o zadevah, s katerimi se ubadajo lokalne skupnosti in se nanašajo na vključevanje brezposelnih v javna dela, socialne transferje in skrb za starostnike.