Farmtech v Ljutomeru z novo lakirnico

Farmtech

Občina Ljutomer je uspela v zadnjih letih vzpostaviti odličen odnos z obrtniki, podjetniki in gospodarstveniki. Občinska uprava s hitrim in strokovnim delom pomaga, da je naša občina prijazna za investitorje, ki želijo svoje poslovne objekte postaviti v naših industrijskih conah. Največji zaposlovalec, ne samo v naši občini, temveč tudi širše, je podjetje Farmtech d.o.o., ki ima v Ljutomeru dolgoletno tradicijo na področju izdelave strojev za kmetijsko in okoljsko tehniko. Farmtech d.o.o., ki je del skupine Komptech GmbH, danes na dveh lokacijah v Ljutomeru zaposluje že 360 ljudi. Samo letos je podjetje zaposlilo 80 novih sodelavcev.

V četrtek, 11. oktobra 2018, je podjetje Farmtech d.o.o. v Industrijski coni v Ljutomeru odprlo novo, tehnološko sodobno in ekološko učinkovito lakirnico. Lakirnica je bila zgrajena v manj kot devetih mesecih po najzahtevnejših sodobnih smernicah. Celotna vrednost investicije znaša okoli 4,2 milijona evrov. Kot sta na otvoritvi dejala direktor Farmtecha d.o.o. Franz Jantscher in tehnični direktor skupine Komptech GmbH Christian Oberwinkler s to naložbo dokazujejo svojo dolgoročno strategijo in dosledno vlaganje v prihodnost. Sama sem v svojem nagovoru izpostavila odlično sodelovanje med podjetjem Farmtech d.o.o. in Občino Ljutomer, obenem pa vodstvu izrekla zahvalo, da so našo občino prepoznali kot priložnost za svoj dolgoročni razvoj. Ob tej priložnosti sem lastniku skupine Komptech GmbH Gerhardu Schusterju podelila posebno zahvalo za prispevek k razvoju gospodarstva. Veseli me tudi dejstvo, da bodo tudi v prihodnje intenzivno vlagali sredstva v posodobitve in izboljšave v obeh obratih v Ljutomeru.