Sprejem za tvorce zmage na kasaškem derbiju

dsc_6263

Občina Ljutomer letos časti posebnega zmagovalca. Po letu 1991, ko je ljutomerski občini zmago na 1. slovenskem kasaškem derbiju privozila Letja z žal že pokojnim Milanom Kukoljem s Krapja, je četrt stoletja pozneje do druge zmage za ljutomersko občino na tako pomembni dirki prišel Luther King, ki je v lasti Ljutomerčana Slavka Makovca, vozil pa ga je Jože Sagaj ml. V čast velike zmage sem v četrtek, 27. oktobra 2016, pripravila v županatu Mestne hiše v Ljutomeru sprejem za lastnika in voznika Luthra Kinga, sprejemu pa sta prisostvovala predsednik Kasaškega kluba Ljutomer mag. Janez Slavič in podpredsednik Kasaške zveze Slovenije Branko Kristl. Ponosna sem na dosežke športnikov naše občine, zmaga Luthra Kinga v kasaške derbiju pa je sigurno nekaj posebnega, saj je dogodek sovpadal s praznovanjem praznika naše občine in zmaga na derbiju je bila vrhunec praznovanja. Hvala vsem, ki se še naprej trudijo nadaljevati 140-letno tradicijo kasaškega športa v naši občini z željo, da se bomo tudi v prihodnje veselili zmag na najpomembnejših dirkah.