Slovenska potica se pripravlja v ljutomerskem hotelu

dsc_6303Naša občina ima številne gospodarstvenike, ki so s svojo inovativnostjo in pridnostjo zgled, obenem pa s svojimi produkti ime Ljutomera ponašajo širše po Sloveniji in tudi v tujino. Med njimi sta tudi Tanja in Marsel Šalamon, ki danes skrbita za ponudbo v hotelu Stela v Ljutomeru. Pred kratkim sta za slovensko potico, ki jo pripravljata skupaj z družbo Engrotuš, prejela srebrno priznanje v okviru Dneva inovativnosti Gospodarske zbornice Slovenije. V zahvalo sem jima v četrtek, 27. oktobra 2016, pripravila sprejem v županatu Mestne hiše v Ljutomeru. Zaradi neodložljivih obveznosti žene se je sprejema udeležil Marsel Šalamon, s katerim sva govorila tudi na temo razvoja turizma v naši občini. Vesela sem njegovih idej pri nadaljnjem razvoju te pomembne gospodarske panoge, od katere si v ljutomerski občini veliko obetamo. Še enkrat hvala Šalamonovim za njihov prispevek k prepoznavnosti naše občine, veliko pa ob tem pove podatek, da je slovenska potica iz ljutomerskega hotela romala že tudi v roke papeža Frančiška kot protokolarno darilo naše države.