95 let godbe na pihala Mala Nedelja

Godba1

Ljutomerska občina je bogata tudi na kulturnem področju. Člani društev skrbijo za raznoliko kulturno dejavnost, ki privablja vse več mladih. S številnimi kvalitetnimi prireditvami kulturniki ponesejo ime naše občine tudi izven občinskih meja. Ponašamo se tudi s tradicijo. Med temi, tradicionalnimi, so tudi godbeniki iz Male Nedelje. Na prireditvi, ki je bila v petek, 26. oktobra 2018, so praznovali 95 let delovanja. V tamkajšnjem kulturnem domu so nam pripravili prijeten večer. V zadnjem obdobju gre predvsem zahvala, da malonedeljska godba ohranja tradicijo, Alojzu Kosiju, kateremu smo leta 2012 za njegovo dolgoletno delo na kulturnem področju podelili Miklošičevo nagrado. Alojz Kosi se je godbi na pihala Mala Nedelja pridružil leta 1973, zadnjih 25 let pa kot vodja skrbi, da godba v tem delu naše občine še naprej živi. Ob tokratni obletnici sem godbenikom podelila posebno priznanje, predstavnica sveta JSKD Darinka Štuhec pa je posameznikom podelila jubilejne Gallusove značke.