Knjiga Brez čebel ne bo življenja za ljutomerske šole in vrtce

DSC_2422

V petek, 15. septembra 2017, me je obiskal podpredsednik Čebelarske zveze Slovenije Janez Vencelj, ki je osebno dostavil izvode nove knjige Brez čebel ne bo življenja. Knjige bomo predali osnovnim šolam in vrtcem v naši občini. Gre za izredno knjižno delo avtorjev Petra Kozmusa, Boštjana Noča in Karoline Vrtačnik, ki so k sodelovanju povabili kar 66 najpomembnejših imen s področja čebelarstva iz 32 držav sveta. Ker v naši občini želimo, da se že naši najmlajši občani zavedajo, da brez opraševanja skoraj ni zelenja, ni cvetenja in  posledično tudi ni hrane, bo nova knjiga izredno poučno gradivo, po katerem bodo imeli v prihodnje priložnost seči tako učitelji, vzgojitelji in mentorji, kot seveda tudi naši otroci v šolah in vrtcih.

DSC_2430