Srečanje gasilskih veteranov GZ Ljutomer

Gasilci veterani

Prostovoljno gasilsko društvo Ljutomer je v ponedeljek, 31. julija 2017, pripravilo tradicionalno, že 24. srečanje gasilskih veteranov Gasilske zveze Ljutomer. Srečanje je potekalo na Glavnem trgu v Ljutomeru, med številnimi gosti pa je bil tudi gasilski regijski poveljnik za Pomurje Dušan Utroša. Ponosna sem na naše gasilce, da so srečanje veteranov pripravili v sklopu praznovanja 61. praznika Občine Ljutomer ter s tem dali srečanju dodatno težo. Gasilci so nepogrešljiv del naše družbe, njihovo prostovoljno in požrtvovalno delo pa je hvale vredno. Tega se žal zavedamo šele takrat, ko rabimo njihovo pomoč. Požrtvovalnost in strokovnost so pokazali tudi ob nedavnem velikem požaru v Ljutomeru, za kar si še enkrat zaslužijo vse pohvale. Tako sem ob tokratnem srečanju gasilskih veteranov v Ljutomeru skupaj s poveljnikom občinske civilne zaščite Brankom Novakom podelila zahvale za izjemen prispevek k varnosti občanov, požrtvovalnost pri intervencijah ter spodbujanje družbenega življenja vsem prostovoljnim gasilskim društvom v naši občini ter tudi prostovoljnim gasilskim društvom Banovci, Bunčani, Veržej in Razkrižje, ki so pomagala pri gašenju velikega junijskega požara v Ljutomeru. Vsem še enkrat od srca hvala v imenu vseh občanov naše občine.