Sprejem za goste iz Občine Majšperk

dsc_7262

V soboto, 12. novembra 2016, so Prlekijo obiskali člani Društva žena Tisa in Turističnega društva Ptujska Gora. Na sprejemu, ki sem ga za goste pripravila v poročni dvorani Mestne hiše v Ljutomeru, se je udeležila tudi županja Majšperka dr. Darinka Fakin. Na naših srečanjih županj, ki v Sloveniji vodimo 16 občin, sem med drugim spoznala Občino Majšperk. Ob takratnem ogledu te občine in njihovih posebnosti je padla odločitev, da pričnemo sodelovati na turističnem področju. Vsi vemo, da je potrebno na področju turizma veliko prostovoljnega in srčnega dela, zato tudi sama izredno cenim ljudi, ki so se pripravljeni odrekati za delo v različnih društvih. Po podatkih, ki jih imamo zbrane, je v razna društva v naši občini vključeno okoli 4.000 ljudi, nekateri so seveda člani večih društev. In na to številko sem ponosna. Gostom iz Občine Majšperk smo ob njihovem obisku naše občine pokazali številne znamenitosti, v prihodnje pa se obeta, da bodo člani tamkajšnjih društev navezali stike z našimi, kar bo vodilo v nova prijateljstva in tvorno sodelovanje.