Prleški vinogradniki so odprli svoje kleti

Marič

V uvod tretjega dne 60. praznika Občine Ljutomer je trinajst vinogradnikov iz naše občine v sodelovanju z Društvom vinogradnikov in prijateljev vin Ljutomer pripravilo Dan odprtih kleti. Za obiskovalce so naši pridni vinogradniki, ki imajo vrhunska vina, pripravili degustacije. Skupaj s podžupanoma Jankom Špindlerjem in Borom Zemljakom ter nekaterimi sodelavci iz občinske uprave smo obiskali naslednje ponudnike vinske kapljice, ki so danes – v ponedeljek, 1. avgusta 2016 – odprli vrata svojih kleti: Vina Marič z Zgornjega Kamenščaka, Vinogradništvo Kovačič iz Presike, Vinoreja Kaučič iz Gresovščaka, Turistična kmetija Frank – Ozmec iz Slamnjaka, Turistična kmetija Jureš iz Globoke, Vinogradništvo in vinarstvo Ozmec iz Ilovcev ter Vinogradništvo Družina Novak iz Cezanjevcev. Namen našega obiska je bil, da izvemo s kakšnimi problemi se ubadajo vinogradniki, predstavili so nam svojo vizijo, navrgli pa so tudi predloge, s katerimi bi lahko še izboljšali turistično ponudbo v naši občini. V kratkem bomo namreč pripravili posebne delavnice, na katerih bomo skupaj s ponudniki turističnih produktov, predvsem vinske kapljice in kulinarike, začrtali smernice za še boljši skupni nastop na turističnem trgu. V prihodnjih dneh bomo obiskali še naslednje ponudnike vin: Turistična kmetija z nastanitvijo Stari hrast iz Radomerja, Pivičan – Kosi iz Drakovcev, Turizem na podeželju Tompa s Stare Ceste, Vinogradništvo Lipovec iz Radomerščaka, Zvonko Magdič s Stare Ceste in Vinogradništvo Horn iz Moravcev, od katerih bomo prav tako poskušali izvedeti čim več dobrih predlogov za promocijo in trženje odlične vinske kapljice.